Drobečková navigace

Úvod > Informace > Radnice informuje > Informace z videokonference s hejtmanem

Informace z videokonference s hejtmanemDatum konání:
19.2.2021

 

Vážení spoluobčané !

Dovoluji si Vás upozornit na aktuální informace, které zazněly na videokonferenci s panem hejtmanem Petrem Kulhánkem.

  • V úterý 23.2. budeme rozvážet do schránek další várku roušek, tentokrát jich bude menší množství a tak je rovnoměrně rozdělíme mezi občany starší 65 let.
  • Pravděpodobně také od úterý bude vyhlášena povinnost v některých prostorech nosit respirátory, nebo dvě chirurgické roušky na sobě. Toto nařízení bude upřesněno v pondělí. Již nebude stačit látková rouška, či šátek, osoby vybavené pouze obyčejnou látkovou ochranou úst a nosu nebudou do nařízením vyjmenovaných  prostor vpuštěny.
  • Písemně jsem se dotázal na možnost obdržení respirátorů pro naše občany a na možnost zajištění testovacího týmu do Krásna a ani jedno zatím nebude možné.
  • Jak jsem již napsal, pokud nebude mít někdo z Vás možnost si z jakéhokoliv důvodu opatřit ochranné pomůcky, obraťte se na nás.
  • Žádný výrazný posun ve zrychlení očkování se zatím nedá očekávat. Na začátku března možná začne probíhat přeregistrace občanů 70+ a pracovníků ve školství, pokud se bude plánovat otevření dalších ročníků škol.
  • Pokud bude v kraji otevřeno nové očkovací místo, měla by zaregistrovaným občanům přijít pozvánka do nejbližšího očkovacího místa dle bydliště bez ohledu na to, jaké očkovací místo uvedli v registračním formuláři.
  • Když budete mít tu možnost a dostanete pozvánku na očkování, tak pokud možno neváhejte a naočkovat se nechejte. Virovou nákazu nepodceňujte, je to pro nás všechny velké nebezpečí. Nevšímejte si zpráv senzacechtivých bulvárních novinářů, kteří zveličují nežádoucí účinky vakcín. Pokud váháte, poraďte se o očkování telefonicky se svým lékařem a naočkovat se nechejte.
  • Do škol půjdou dle nejnovější neoficiální informace nejspíš pouze žáci posledních ročníků maturitních škol, případně učilišť. U dalších ročníků základních škol se s návratem do lavic zatím zřejmě nepočítá.

Buďte opatrní, dodržujte veškerá doporučovaná pravidla, nenavštěvujte se. Chraňte sebe i své blízké, vyhnete se tak případným zdravotním problémům většího rozsahu. Vím, je to již hodně dlouhé a únavné, ale ještě to prosím vydržte. Jedině tak se budeme moci na jaře snad alespoň trochu svobodně nadechnout. Jen svou opatrností zabráníme většímu šíření nebezpečné nákazy v našem městě. Je to jen na Vaší ohleduplnosti, nikdo jiný nás zatím ničím neochrání! 

Vyzývám všechny, kteří situaci ještě zlehčují a dosud nepochopili vážnost situace, chovejte se rozumně, ohrožujete nejen sebe, ale i svou rodinu a přátele !!!

V případě jakéhokoliv problému se na nás obraťte, jsme tu pro Vás. Pevné zdraví přeje Josef Havel.