Úvod > Informace > Radnice informuje > Slovo starosty města Krásno k distribuci roušek

Slovo starosty města Krásno k distribuci roušek

17.2.2021

Vážení spoluobčané.

Včera jame začali připravovat distribuci roušek, které jsme obdrželi v pondělí v podvečer od státu. Dostali jsme v přepočtu 3 kusy pro trvale hlášeného občana. Dnes dokončíme přípravu balení roušek, které balí naše pracovnice v desinfikovaném prostředí vybavené rukavicemi a respirátory. Po dokončení přípravy Vám postupně doručíme roušky v počtu 3 ks na trvale hlášeného občana Krásna, Hájů a Dolní Hluboké a to bezkontaktně do schránek. Na doručení do jednotlivých ulic Vás upozorníme hlášením městského rozhlasu z toho důvodu, aby jste si roušky vyzvedli v co nejkratší době a zamezilo se tak jejich možnému navlhnutí. Distribuci roušek se budeme snažit dokončit nejpozději zítra.

Protože vycházejí pouhé tři roušky na osobu, tak jsme chtěli jako Horní Slavkov zvolit distribuci cca 10 ks roušek občanům starších 65 let. Po zjištění, že je o roušky zájem i u mladších obyvatel Krásna jsme se rozhodli podělit všechny naše občany stejnoměrně.

Budeme se snažit získat od kraje i státu další dodávku roušek, ale zatím není nic jistého. Kdyby si kdokoliv z Vás neměl možnost roušky opatřit, zavolejte, či napište pracovníkům radnice, postaráme se o Vás. To samé platí i pro případ, že budete v karanténě a nebude Vám mít kdo nakoupit, či dovést léky, obraťte se na nás.

Jak již psala paní Kvapilová jako odpověď na diskuzi na nejmenované sociální síti, pokud budete něco potřebovat, obraťte se přímo na pracovníky města Krásna. Odpověď se od nás dovíte jistě rychleji,

Mark Zuckerberg Krásno nejspíš nezná a nemá k nám na radnici telefon J, aby Váš dotaz vyřídil.                                                                                                                                                                                                                                                                S přáním pevného zdraví, Josef Havel

Vážení spoluobčané, zdravím Vás ještě jednou.

Děkuji některým z Vás o okamžitou reakci v tom smyslu, že se svých roušek vzdáte ve prospěch potřebných. Z hlediska distribuce by to však bylo složité nyní reagovat na Vaše věnování roušek někomu jinému. Pokud máte svých ochranných prostředků dostatek, věnujte námi dodané roušky seniorům ve své rodině, či vhoďte roušky nejbližšímu sousedovi v důchodovém věku, či komukoliv jinému, o kom víte, že roušky využije. Při předání roušek někomu dalšímu dbejte prosím na hygienu.

Děkuji všem občanům Krásna, Hájů a Dolní Hluboké, kteří se rozhodnou roušky předat dál. S pozdravem Josef Havel.