Úvod > Informace > Radnice informuje > Slovo starosty města Krásno k poruchám na veřejném osvětlení v Krásně

Slovo starosty města Krásno k poruchám na veřejném osvětlení v Krásně

23.2.2021

Přeji všem Krásné sluníčkem osvětlené ráno.

Bohužel začátek letošního roku nám přinesl všeobecně více starostí, než radostí a neustále také i po technické a projektové stránce přináší.

To je tak, kdo nic nedělá, nic nezkazí a v Krásně se toho snažíme poslední roky s podporou zastupitelstva města dělat opravdu hodně. Jeden z projektů, které jsme uskutečnili, je výměna veřejného osvětlení v podstatné části Krásna a to společně s opravou hlavního chodníku a překládkou elektrických rozvodů společnosti ČEZ do země.

V jednom, nám zatím neznámém místě se s nástupem mrazů a následného opakovaného tání, které mění vodivost země, začal střídavě objevovat a mizet nějaký zkrat a my nemůžeme zatím přijít na to kde. Již jsme sice zúžili pravděpodobné místo poruchy, ale na kilometrech nového vedení se drobná porucha hledá složitě. Obzvláště, když se neustále mění počasí a byla zmrzlá zem. Věřte, že nás vzniklá situace velice trápí, snažíme se na příčinu přijít, naši elektrikáři za to nemohou a naopak dělají, co mohou. Jednu závadu způsobenou stářím jsme v  rozvaděči, který budeme letos měnit, minulý týden odstranily. Další se zřejmě vlivem vsaku vody po tání zase objevila. Uděláme vše proto, abychom poruchu co nejdříve našli, a věřím, že nové osvětlení nám bude bez problémů sloužit desítky let.

Vzpomeňte si na to, že ještě nedávno jsme měli podél celého rozmláceného hlavního chodníku místo osvětlení matné bludičky, na spoustě míst veřejné osvětlení vůbec nebylo a nad hlavou jsme měli klubka drátů a nevzhledné sloupy…. Snad nám při této vzpomínce na doby nedávno minulé odpustíte naše současné trápení se zhasínáním částí veřejného osvětlení a doufám, že příčinu co nejdříve objevíme. Za vzniklé problémy se tímto omlouváme.

Projekt výměny zbytku starého veřejného osvětlení v Krásně začneme letos připravovat a v Dolní Hluboké proběhne výměna zbývající podstatné části osvětlení dle nejnovějších zpráv již v roce 2022.

Jak jsem opakovaně psal, používejte prosím při řešení vzniklých problémů raději přímou komunikaci s vedením města, než sociální sítě. Děkuji.

S přáním pevného zdraví

zdraví Josef Havel