Drobečková navigace

Úvod > Informace > Radnice informuje > Velké poděkování občanům našeho regionu.

Velké poděkování občanům našeho regionu.Datum konání:
1.3.2022

Velké poděkování občanům našeho regionu.

Máme za sebou čtyři náročné dny a teprve dnes ráno je čas uspořádat si Vaše nabídky na podporu. Děkujeme Vám za obrovskou pomoc a za ochotu stovek lidí jakýmkoliv způsobem pomoci válečným uprchlíkům z Ukrajiny, moc si toho vážíme. Děkuji také všem, kteří nám pomáhají sbírku organizovat. Největší díky patří Evě a Mírovi Duškovým, kteří se péči o uprchlíky věnují celé dny.

V současné době zajišťujeme více než 50 již ubytovaným ženám a malým dětem legislativní a lékařské záležitosti. Díky Vaší velké podpoře jsou komplet vybaveni. Máme v tuto chvíli dostatečné zásoby úplně všeho potřebného pro další dny i pro případné další utečence, které zvládneme ubytovat. Byli jste zkrátka úžasní :-) . Děkujeme…..

Spolupracujeme se starosty Horního Slavkova Sašou Terekem, Březové u Sokolova Mírou Boudou  a Lokte nad Ohří Petrem Adamcem, kteří připravují pro další válečné uprchlíky ubytování. Všem jmenovaným a jejich spolupracovníkům patří také velký dík.

Nechte si prosím veškeré vybavení, které nám nabízíte pár dní doma a až bude čas, budeme Vás informovat o další sbírce a konkrétních věcech, které budeme potřebovat. Bude třeba pro další uprchlíky, až je v případě potřeby ubytujeme v našich sousedních městech. Veškerá pomoc se dostane konkrétním lidem dle jejich největších potřeb. Pokud ze sbírek něco zůstane, přebytek věnujeme Červenému kříži. Až si zde zvyknou a budou po karanténě, plánujeme pořádat pro děti z Ukrajiny i nějaké zábavné aktivity, ženám zajistit práci a dětem učitele.

Omlouváme se všem, kterým jsme neměli čas odpovědět na sociálních sítích, nebylo to v našich silách, osobně a telefonicky se na nás obraceli stovky lidí. Veškeré Vaše nabídky, které jste nám zaslali na FB, prosím zašlete znovu na nově zřízený email ukrajinakrasna@seznam.cz, na kterém je budeme evidovat, třídit a budeme Vás cíleně oslovovat. Přidejte své jméno, telefon a bydliště. Ať půjde o nabídky bydlení, vybavení bytů, kočárky, televize, peřiny a jiné dary, či další materiální pomoc.

Jestli teď přemýšlíte o tvaru tohoto emailu a o tom, proč je zrovna takový, nepřemýšlejte. Při registraci utečenců jsme zjistili, že jsou prakticky všichni z obce „Krásná“…. Myslím, že není třeba nic dodávat ….. je to osud, sice hodně smutný, ale je ….

                                Děkujeme všem, kteří nám pomáhají, zdraví Vás organizační tým z Krásna :-)