Drobečková navigace

Úvod > Informace > Radnice informuje > Ve dnech 14.- 21.11.2022 bude neprůjezdná „stará silnice“ mezi Tepličkou a Karlovými Vary

Ve dnech 14.- 21.11.2022 bude neprůjezdná „stará silnice“ mezi Tepličkou a Karlovými VaryDatum konání:
14.11.2022

Ředitelství silnic a dálnic informovalo, že ve dnech 14.11. až 21.11.2022 bude neprůjezdná „stará silnice“ mezi Tepličkou a Karlovými Vary, jež slouží objížďce z důvodu oprav dvou mostů u Kfel, z důvodů stavebních úprav, které mají zajistit, aby ji mohla v zimních měsících využívat i nákladní doprava.

Proto autobusové spoje pojedou po objízdných trasách, a bez možné lepší alternativy krátkodobě omezí možnosti využití veřejné dopravy občany Vašich obcí. Objízdná trasa a dopravně inženýrské opatření pro vozidla nad 3,5 tuny je přes Bochov a Toužim, resp. v trasách Toužim – Bochov – Karlovy Vary a zpět a Vodná – Bochov – Karlovy Vary a zpět.

Pro vybrané spoje, kde to umožňují parametry využívaných autobusů, jsme vyjednali jízdu z Vodné dále po trase Hlinky – Březová – Karlovy Vary.

Opatření týkající se linky 440323 Plzeň – Toužim – Karlovy Vary:.....jízdní řád ZDE

  • spoje budou z Toužimi vedeny do/z Bochova a odtud do/z Karlových Varů, pro autobusy Setra délky 15 metrů je trasa přes Stanovice dle dopravce Arriva Střední Čechy a objednatele – Plzeňského kraje nevhodná. Proto nebudou funkční ani veškeré přestupní vazby zejména v Bečově nad Teplou.

Opatření týkající se linky 421391 Karlovy Vary - Bochov - Toužim - Bečov n.Teplou - Karlovy Vary:...jízdní řád ZDE

  • spoje budou ve Vodné odkloněny na Bochov a v Hlinkách po trase Stanovice – Březová do/z Karlových Varů.
  • Vzhledem ke skutečnosti, že silnice III/2083 mezi Tepličkou a Stanovicemi není v zimě udržována, nebylo ji možno oficiálně použít pro vedení spojů veřejné linkové dopravy a zachovat obsluhu Krásného Jezu a Tepličky. Vlakové spojení těchto lokalit je nadále k dispozici.

S navrženými omezeními je možno se seznámit na přiložených výlukových jízdních řádech. Děkujeme Vám za pochopení.

S pozdravem

Jan Mládek

KIDS KK, p. o.