Drobečková navigace

Úvod > Informace > Radnice informuje > Ukončení lékařské praxe MUDr. Švejdy k 30.6.2022- oznámení města Horní Slavkov

Ukončení lékařské praxe MUDr. Švejdy k 30.6.2022- oznámení města Horní SlavkovDatum konání:
24.3.2022

Oznámení města Horní Slavkov 

Ukončení lékařské praxe MUDr. Švejdy

K datu 30. 6.  t. r.  ukončí lékařskou praxi p. MUDr. Švejda.  Tuto informaci jsme se stejně jako vy dozvěděli před pár dny. Jsme si vědomi toho, že to mnohé občany negativně poznamená, ale věřte, že nejsme schopni situaci změnit. Město bude v letošním roce rekonstruovat prostory po bývalé komerční bance, kde vzniknou dvě ordinace praktického lékaře. Ty budou provozovat lékaři/manželé Igazovi. Kolik však budou schopni pacientů převzít od MUDr. Švejdy, nedokážeme zodpovědět. Co můžeme, a také to děláme, je že vynakládáme maximální úsilí, abychom lékaře do města byť jen na několik dní v týdnu získali. Nabídneme pro to vhodné rekonstruované prostory, požadované vybavení, včetně možnosti bydlení v městském bytě. Lékařů je obecně velký nedostatek a není jisté, zda naše snaha bude mít ihned úspěch.

Pokud bych mohl doporučit, byť se to neobejde bez dojíždění, vyberte si na webových stránkách Karlovarského kraje (https://www.kr-karlovarsky.cz/zdravotnictvi/Stranky/volne-kapacity.aspx)  z volné kapacity poskytovatelů zdravotních služeb.  

Pokud by v seznamu uvedení lékaři vás nechtěli vzít do své péče, musíte se obrátit na svou zdravotní pojišťovnu, která je ze zákona povinna zajistit poskytování zdravotních služeb svým pacientům.

Město, zastupitelé a já osobně uděláme maximum pro to, abychom nového lékaře do města sehnali.

Alexandr Terek

starosta města Horní Slavkov

Dlouhá 634/12, 357 31 Horní Slavkov

tel.: +420 352 350 663   mob.: +420 724 796 727 

web: http://www.hornislavkov.cz