Úvod > Informace > Radnice informuje > Město Krásno vyhlašuje sbírku na pomoc Ukrajině

Město Krásno vyhlašuje sbírku na pomoc Ukrajině

25.2.2022

Dobrý den.

Včera ráno jsme se probudili do zlého snu, který si nikdo z nás asi ani nedovedl představit. Nejspíše každý z nás alespoň trochu sledoval situaci na Ukrajině a asi jako já jsme všichni doufali, že se nemůže stát to, co se včera stalo. Doufal jsem v to, že si Rusko netroufne v 21. století napadnout suverénní samostatný stát. Stalo se. Bohužel jediné co teď můžeme dělat je zajistit humanitární pomoc občanům Ukrajiny, kteří z obavy o své životy a životy svých dětí opustí svou vlast.

Protože město Krásno nemá volné ubytovací kapacity pro uprchlíky, využil jsem svých kontaktů a začal zajišťovat ubytování pro ženy a děti prchající z Ukrajiny v okolí. Otcové těchto rodin musí zůstat na Ukrajině a narukovat do armády, ale své ženy a děti posílají do bezpečí. Máme zatím zajištěných cca 70 ubytovacích lůžek. Nejpozději v pondělí zveřejníme číslo transparentního účtu, na který budete moci přispívat a ze kterého budeme hradit ubytování a jídlo pro uprchlíky. Chceme být plně připraveni těmto lidem pomoci, jejich příjezd očekáváme v řádu dnů.

A proto.

Město Krásno vyhlašuje sbírku na pomoc Ukrajině, která se bude konat dne 27. 2. 2022  od  14.00 hodin  do 18.00 hodin v Krásně v kulturním domě, zadní vchod.

Momentálně potřebujeme - rýži, těstoviny, masové konzervy, rybí konzervy, piškoty, sušenky, čokolády, kávu, dětskou výživu, plenky, vlhčené ubrousky, toaletní papíry a další trvanlivé potraviny, či drogerii.

V případě, že nemáte možnost potraviny nakoupit, můžete přijít věnovat i finanční hotovost. Obdržíte stvrzenku a darovací list. Obdrženou finanční hotovost vložíme na transparentní účet. Předem děkujeme za spolupráci a za Vaše dary.

Josef Havel, starosta města