Drobečková navigace

Úvod > Akce > ZAV EDDA Cup, Bečov n. T.- Krásno, 17.-18. 9. 2022, pozvánka

ZAV EDDA Cup, Bečov n. T.- Krásno, 17.-18. 9. 2022, pozvánkaDatum konání:
17.9.2022

            ZAV EDDA Cup, Bečov n. T.- Krásno, 17.-18. 9. 2022, pozvánka

O nadcházejícím víkendu se nezávislý seriál závodů automobilů do vrchu EDDA Cup se vrací na trať z Bečova nad Teplou do Krásna.  Závodníky čeká rychlá trať  4 300 metrů dlouhá s převýšením 160 m. Start bude tentokrát posunutý a nalézá se 200 metrů za odbočkou na Hlubokou, cíl je tradičně 200 metrů pod parkovištěm rozhledny.

 Náročná trať dokonale prověří celé startovní pole, v kterém nechybí snad nikdo z předních míst jednotlivých vypsaných tříd. Na startu uvidíme i pětici nejlepších v průběžném celkovém hodnocení EDDA Cupu D. Černého na Pick-upu Kawasaki, E. Pateru na VW Scirocco, P. Flosmana na Škodě Favorit, J. Kaščaka na pohárovém Saxu, nebo T. Kučeru na Mitsubishi Lancer EVO IX. Zatím je přihlášeno skoro 80 závodníků, kompletní seznam je zde: http://edda.cz/mscrdovrchu/index.php?m=trate/jezdci&t=190

 Závod bude probíhat po oba dny podle stejného schématu. V půl deváté ráno začíná první ze dvou tréninkových jízd. Po skončení tréninku / cca v 12 hod./ a polední přestávce je start první závodní jízdy naplánován na 12,45 hod.. Na tu plynule naváže závěrečná druhá jízda. Do hodiny po jejím skončení dojde v prostoru depa k dekorování nejlepších v jednotlivých třídách. Předpokládaný konec akce je v 16hod. Depo bude tradičně umístěno na letišti v Krásně a je volně přístupné divákům, i ti mohou využít občerstvení v Landy grilu, jehož personál se bude už od pátku snažit nasytit a napojit všechny týmy. Ve všech pauzách závodu bude otevřena silnice pro běžný provoz. Vzhledem k posunutí startu nebude pro občany Hluboké žádné omezení.

 Pro diváky budou podél tratě vyhrazena označená místa, kromě nich budou vytýčeny zakázané prostory, ve kterých se v průběhu závodu z bezpečnostních důvodů nesmí nikdo zdržovat. Organizátoři i jezdci EDDA Cupu prosí všechny návštěvníky závodu, aby při sledování napínavého dění na trati nezapomínali na zdravý rozum, byli ohleduplní k přírodě, respektovali značení kolem trati a řídili se bez výhrad pokyny traťových pořadatelů. Vstup na závody je zdarma, rovněž tak zdarma je na místě distribuován tištěný průvodce sezónou EDDA Cupu. Podrobnější informace k závodu, seznam přihlášených a další zajímavosti lze najít na webových stránkách seriálu http://www.edda.cz/mscrdovrchu/index.php

Se všemi fandy motoristického sportu a příznivci EDDA Cupu se těšíme na shledanou v sobotu a v neděli v Bečově nad Teplou!

 Jarda Malík