Úvod > Akce > Město Krásno připravilo tematickou poznávací stezku „Tajemství velikonoc"

Město Krásno připravilo tematickou poznávací stezku „Tajemství velikonoc"

2.4.2021

Na Velikonoční svátky pro Vás  město Krásno připravuje:

• Od pátku 2. 4. na vás tedy čeká tematická poznávací stezka „Tajemství velikonoc“, jenž vás provede po stopách velikonočních zvyků.

Součástí stezky bude 14 zastavení a také i „Ministezka“ s úkoly pro ty nejmenší. Start stezky bude u vývěsky vedle radnice. Poté bude trasa pokračovat odbočením vlevo ke kapličce za kostelem, od kapličky projdete za kostelem a kolem fary směrem k ulici na Pile, novou ovocnou alejí po kamenné cestě k rozhledně, pěšinkou ke stoce a podél stoky až ke kapličce panny Marie Sněžné. Od ní se vrátíte kousek zpět a vyrazíte ke hřbitovu. Zakončení stezky pak bude u naší velikonoční kašny na náměstí.

Soutěž pro děti o věcné ceny:

Slosování o tři věcné ceny se mohou zúčastnit děti do 15 let s trvalým pobytem v Krásně, Hájích a Dolní Hluboké, kteří odpovědí do konce velikonočního pondělí dne 5. 4. na níže uvedenou soutěžní otázku. Věcné ceny ze správných odpovědí budou vylosovány dne 17. 4., u příležitosti konání akce „Ukliďte Krásno“.

Otázka zní: Jak jsou pojmenovány jednotlivé dny takzvaného „Svatého týdne“ od „Květné“ do „Velikonoční neděle“?

Poznámka: Některé ze dnů mají i dva přívlastky, stačí uvést ke každému ze dnů jeden z nich.

Odpovědi posílejte na starostovo email: starosta@mesto-krasno.cz. Poprosím rodiče, starší sourozence, či prarodiče, aby svým menším dětem s odesláním emailu pomohli, ale aby je nechali úkol vyřešit samostatně. Uveďte jméno a věk soutěžícího s kontaktním telefonním číslem.